Головна Віконне виробництво

До вікна як до будівельної конструкції ще ніколи не ставили стільки різних вимог як нині. Тому виробник уже не може обмежитися звичайним віконним профілем IV 68 мм і йому доводиться розширювати асортимент своїх виробів. Ця тенденція у віконному виробництві і надалі посилюватиметься внаслідок дискусій довкола енергоощадних технологій, які ще ніколи не були такими бурхливими, як зараз, і спонукатиме виробників до дій.

Через ці дебати, зокрема, підвищилися вимоги до теплоізоляційних властивостей, тож дедалі більшого поширення набуває склопакет з потрійним склом та коефіцієнтом теплопровідності 0,6 Вт/м.2K. Простір між шибами в такому вікні заповнено аргоном, відстань між ними становить 16 мм, загальна товщина склопакета – 44 мм. А з триплексом вона ще більша.

Уже з цього прикладу зрозуміло: щоб досягнути бажаних показників теплоізоляції, товщину дерев’яного вікна слід збільшити до 78–88 мм. Для таких вікон загальний коефіцієнт теплопровідності, як правило, становить близько 0,9Вт/м.2K.

Відповідну тенденцію вже протягом тривалого часу враховують у системах для виробників вікон, що їх постачає Leitz. Їх можна налаштовувати відповідно до конфігурації верстата та виробничих можливостей, а на новому устаткуванні можна скористатися й шпинделем, керованим системою ЧПК, і налагодити виробництво, наприклад, за технологією профільного розкрою.

Ще не час, однак, відмовлятися і від стандартного дерев’яного вікна із профілем IV68 мм та двома шибами загальною товщиною 24 мм, коефіцієнт теплопровідності яких становить 1,1 Вт/м.2K. А загальний коефіцієнт теплопровідності такого вікна може сягати 1,4 Вт/м2K.

Асортимент енергоощадних вікон, до яких зараховують вікна з коефіцієнтом теплопровідності близько 0,8–1,0 Вт/м.2K, і далі розширюватиметься. У майбутньому такі типи вікон матимуть на ринку найбільші шанси.

Виробники вікон адекватно реагують на ці віяння і пропонують на ринку свої власні конструкції – від стандартних аж до вікон для так званого „пасивного будинку” , більшість з яких оснащені зовнішньою захисною рамою.

Відповідні пропозиції, коли до вікон за допомогою кліпс кріплять ізоляційні рамкові профілі, є і в постачальників алюмінієвих рам. Знайти належне технічне рішення на основі інструментів, які переважно застосовують в своїй роботі виробники вікон, вони намагалися спільно з Leitz, і такий розв’язок було знайдено. Дерев’яні рами, на яких кріпляться ці алюмінієві конструкції, при цьому приведено у відповідність традиційним дерево-алюмінієвим профілям. Завдяки цій технології, в основу якої покладено ноу-хау від Leitz, вдалося зменшити кількість застосовуваних інструментів та раціоналізувати виробничі витрати.

Щоб досягнути загальних показників теплопровідності, які є нижчими або дорівнюють 0,8 Вт/м.2K, можна застосувати конструкцію з масиву та стандартний склопакет із потрійним склом, коефіцієнт теплопровідності якого становить 0,6 Вт/м.2K. Слід, однак, окремо зважати на те, що у „пасивному будинку” з сертифікованими вікнами при застосовуванні скляних шиб з коефіцієнтом теплопровідності 0,7 Вт/м.2K показник загальної теплопровідності не може перевищувати 0,8 Вт/м.2K.

З цього й виходили в компанії Leitz, розробляючи серію інструменту для віконної техніки Varitherm, яка охоплює широкий спектр технічних рішень для виготовлення енергоощадних вікон – аж до вікон, що призначені для „пасивних будинків”.

Основна ідея при цьому – досягти зменшення теплопровідності завдяки ізоляційній рамі, що кріпиться на дерев’яну. Такі рами виготовляються за індивідуальним проектом з масиву або з використанням теплоізоляційних компонентів. Цей ізоляційний шар може складатися як з корка та деревини, як наприклад, у випадку Varitherm, так і виготовлятися у вигляді окремої рами з матеріалу із високими теплоізоляційними властивостями, яким, наприклад, є Purenit/PU. Свою розробку Varitherm K компанія Leitz вже запатентувала.

На ринку вікон тим часом і далі набирає обертів тенденція до переорієнтації на дерево-алюмінієві вікна, позаяк саме цим виробам притаманні суттєві переваги. Не варто дивуватися, отож, що нові розробки весь час з’являються власне в цій сфері. При цьому і далі широко застосовують системи для ущільнення рам, де фрезування виконується рівномірно по периметру віконної коробки. Запровадження в сфері дерев’яних вікон нової техніки кріплення за допомогою кліпс, коли таким способом кріплять накладку для захисту від дощу, дало поштовх до розповсюдження алюмінієвих рам з дренажем внизу над накладкою. Це дає змогу заощадити на ущільненні рами, полегшити монтаж і суттєво зменшити витрати. При цьому якість залишається незмінною. Компанія Leitz та її фахівці у сфері віконної техніки беруть активну участь у всіх цих нововведеннях.

Зараз архітектори дедалі частіше вимагають зменшувати товщину дерев’яних рам та збільшувати площу потрапляння світла і, як наслідок, досягати кращих показників теплоізоляції. Це обумовлює перехід на дерево-алюмінієві системи з одним пазом та ущільненням рами. Та в цьому випадку бракує ущільнення по периметру всередині. При екстремальних від’ємних температурах це може спричинити проблеми в ділянці врізного замка. Та вже зараз існують дерево-алюмінієві вікна з подвійним пазом, ущільненням стулок і товщиною рами 70 мм.

Цікавою альтернативою в цьому випадку може бути нова розробка, коли вікна ізолюють винятково за допомогою накладок. При цьому стулку покривають захисною накладкою. Віконне скло у стулці закріплюють планкою або вклеюють. Внаслідок вклеювання статичне навантаження на віконне скло переноситься на всю стулку. Таким чином можна зменшити і товщину самої рами.

У дерев’яних вікнах, як вже згадувалося, також існують різноманітні нововведення, що стосуються накладки для захисту від дощу. Нові системи з використанням кріплення за допомогою кліпс вже пропонують усі відомі постачальники.

На жаль, встановленню вікон досі ще не надавали належного значення, передусім, нижній частині. В цій сфері дуже цікавою інновацією є наскрізна накладка для захисту від дощу. Оснащену пересувними розпорками віконну коробку при цьому можна легко монтувати в стіну. Таким чином можна запобігти виникненню пор в нижній ділянці вікна, яка є чутливою до впливу вологи. Оскільки інновації тривають, асортимент систем, які пропонують на вибір виробнику, урізноманітнюється, а можливості пристосувати його до специфічних потреб клієнтів ширшають. Leitz відслідковує ці нововведення і пропонує при цьому й свої власні конструкції. Впроваджуючи свої системи інструментів для профілювання, які можна налаштовувати відповідно до потреб клієнтів та наявного на виробництві обладнання, Leitz враховує можливість виникнення нестандартних виробничих потреб. Гнучкий інструмент – чи то ProfilCut-, ProFix-, чи системи поворотних/неперегострювальних різальних пластин дає змогу найкраще раціоналізувати виробничі витрати. В такий спосіб, крім того, значно зменшують експлуатаційні витрати. Leitz, завдяки своєму ноу-хау та вдалій виробничій програмі є надійним партнером, у співпраці з яким кожен виробник зможе дати гідну відповідь на виклики сучасного ринку.