Чому саме дерев’яні вікна?

Доволі часто постає питання: “Чому дерев’яні вікна?” Але це, передусім, питання світогляду, а не питання аргументів.

Спробуйте глянути очима європейського покупця - і побачите, що загалом громадська думка віддає перевагу дереву, чи це стосується надбудов горища, чи декоративного оздоблення (веранд, дверей та вікон, підлоги та меблів…) Прагнення оточити себе екологічним та естетично привабливим деревом спонукає сьогодні до відмови від штучних, але дешевих матеріалів. Дерев’яні вікна в Німеччині, Австрії, Швейцарії та інших країнах уже стали символом сімейного достатку й тепла, офісної респектабельності та екстравагантності.

Замисліться, чому так багато європейських виробників виготовляють та щорічно реалізують колосальну кількість інструментів, верстатів та ліній з виготовлення дерев’яних вікон? Ствердження, що сьогодні ніхто не купує дерев’яних вікон, є безпідставним, оскільки на ринку частка саме дерев’яних вікон складає 60%.

Абсолютна натуральність деревини, з якої роблять вікна, і екологічність матеріалу, підтверджена численними сертифікатами, є безперечною перевагою дерев'яних вікон. В якості матеріалу використовується клеєний брус, як з широко поширених порід дерева, дуба, ялини. Застосовувані в дерев'яних конструкціях клей і лаки на водній основі так само екологічні та не шкідливі для здоров'я. Що немаловажне у наш засмічений хімією час.
До переваг дерев'яних вікон можна віднести й неповторний зовнішній вигляд, який яскраво виділяє вікна свого власника з одноманітності пластикових вікон. Цьому сприяє і натуральний малюнок деревини, і безліч видів фарбування і тонування профілю.

Ще один фактор є привілеєм тільки дерев'яних вікон, і не має місця при виробництві алюмінієвих конструкцій або пластикових вікон. Мова йде про варіації форм профілю. Звичайно, виробники будь-яких видів вікон мають у своєму арсеналі кілька видів профілю, але у випадку з пластиковими та алюмінієвими вікнами, кількість форм обмежена самим технологічним процесом їх виготовлення, який просто не має змоги технологічно проявити варіативність.
У випадку з дерев'яними вікнами таких обмежень практично немає. Натуральний суцільний матеріал дає можливість фрезерувати на свій розсуд будь-який елемент конструкції.

 Європейський, а значить розбещений якістю покупець віддає перевагу комфорту, стилю і ще цілій низці факторів, наведених нижче:

 • Дерев’яні вікна мають довгий термін служби. Вікна, яким, скажімо, по сто років і більше, не є нині рідкістю.
 • Дерев’яні вікна у фізико-конструктивному розумінні більш стійкі до таких температурних коливань як –40° - +40°C через те, що дерево – природний матеріал, який, власне, ріс і загартовувався у таких умовах.
 • Дерев’яні вікна значно краще ізолюють звуки.
 • Дерев’яні вікна – це запорука оптимальної вологості, оскільки деревина стабілізує режим вологості краще, ніж інші матеріали.
 • Дерев’яні вікна ще ніколи не були такими популярними, як сьогодні, покупець віддає перевагу гарним, екологічно чистим дерев’яним вікнам, а не одноманітним, неживим поверхням PVC-вікон.
 • Дерев’яні вікна незамінні в ремонтно - реставраційних роботах, оскільки PVC-вікна не зможуть “прикрасити” 200-річний будинок. Жоден архітектор не допустить, щоб при реставрації пам’яток архітектури були встановлені якісь інші вікна, адже тільки дерев’яні вікна здатні забезпечити нам приємний клімат і комфортну атмосферу всередині.
 • Деревина в профілі складається з гомогенного вихідного матеріалу, що з огляду на теплообмін і фізико-конструктивні властивості значно краще, ніж багатокамерний профіль PVC-вікон, закріплених зсередини металом.
 • Деревина - це природній матеріал, який саморегенерується, і знайти його можна всюди; вона екологічна і може бути цілком утилізована.
 • Витрата електроенергії на виготовлення дерев’яних вікон майже на 83% менша порівняно з витратами на виготовлення PVC-вікон.
 • Конструкція дерев’яного вікна під впливом сонячного тепла влітку нагрівається до 80° С. Деревина порівняно зі всіма іншими матеріалами має найнижчий коефіцієнт розширення, вона найбільше підходить для виготовлення вікон. Наводимо порівняльну таблицю:
  • Дерев’яні вікна не виділяють отруту при пожежі чи спалюванні, оскільки при обвугленні утворюється ізоляційний шар, завдяки якому деревина горить дуже повільно, практично тліє. При тому не вивільняються діоксини, фурфуран і соляна кислота, як при горінні PVC-вікон.
  • Дерев’яні вікна можуть бути броньованими. Передбачений і ремонт вікон.
  • Дерев’яні вікна - це результат багатовікової традиції, яка підтримує індивідуальне виконання і відповідає всім сучасним вимогам краще, порівняно з іншими видами недерев’яних вікон.
  • Дерев’яні вікна можуть за Вашим бажанням у будь-який момент змінити свій колір, чи це алюмінієва обкладка, чи просто нове пофарбування.
  • Дерев’яні вікна не електростатичні (не притягують порох), їх не треба часто мити, що важливо у промислових регіонах.
  • Дерев’яні вікна мають хорошу теплоізоляцію. Віконна рама не передає холоду, що запобігає появі конденсата на стулці. Дерев’яне вікно в сибірські морози демонструє ці якості.
  • Виробництво дерев’яних вікон за принципом виготовлення більш трудомістке. Це дає змогу підтримати традиційний ринок праці і водночас розширити випуск вікон за індивідуальними замовленнями.